top of page

Звернення до Європейського Суду з Прав Людини


Європейський суд з прав людини (далі - Європейський суд) - це міжнародний орган, який розглядає заяви осіб, які скаржаться на порушення своїх прав, відповідно до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.


Всі чули, що у громадян України є можливість звернутись до Європейського суду, проте Європейський суд не виконує функції національного суду, не є наступною судовою інстанцією по перегляду рішень та не має повноважень скасовувати або змінювати рішення національних судів.


Європейський суд з прав людини розглядає справи виключно щодо порушень державою прав чи основоположних свобод, визначених Конвенцією. Тобто лише якщо ухвалене відносно вашої справи судове рішення порушує одне або декілька з закріплених в Конвенції прав та свобод, таке рішення може буде предметом розгляду Європейським судом.


При цьому, необхідно врахувати, що звернення до Європейського суду можливо протягом 6 місяців після ухвалення останнього рішення на національному рівні, і за певним виключенням, лише у разі використання всіх засобів національного захисту порушеного права.


Після отримання заяви Секретаріат Європейського суду надішле відповідь з повідомленням про відкриття справи або про відхилення заяви.

Якщо справа відкрита, то їй буде присвоєно відповідний номер, який потрібно зазначати в усіх наступних листах до Суду.


Нещодавно Європейський суд з прав людини оновив формуляр звернення, завантажити який можна за посиланням: https://www.echr.com.ua/formulyar-zvernennya-do-yespl.../


Якщо Ви маєте намір звернутись до Європейського суду з прав людини, то наше Адвокатське бюро може надати вам таку правову допомогу шляхом визначення наявності підстав для звернення до Європейського суду, заповнення заяви та подальше супроводження справи.

Comments


bottom of page