top of page

Закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом олігархів"


24 вересня Верховна Рада України прийняла Закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (далі – Закон).

Закон передбачає створення Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) (далі – Реєстр), та внесення змін до низки законів у зв’язку з цим.

Підставою для включення особи до Реєстру є рішення Ради національної безпеки і оборони України про визнання особи олігархом.

РНБО включатиме особу до Реєстру олігархів за наявності хоча б трьох із чотирьох ознак:

• значний вплив на засоби масової інформації;

• участь у політичному житті;

• бенефіціарне володіння компанією-


монополістом;

• статки понад 1 млн прожиткових мінімумів (близько 83 млн доларів).

Виключення раніше включеної до Реєстру особи може відбутись за рішенням РНБО, якщо особа матиме дві і менше із перерахованих ознак.

Які наслідки очікують осіб у зв’язку із включенням їх до цього Реєстру?

Особа, яка визнана олігархом, не зможе фінансово підтримувати політичні партії, а також брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації, фінансувати будь-яку політичну агітацію, або проведення мітингів чи демонстрацій.

Крім цього, олігархи повинні подавати такі самі декларації, як і держслужбовці відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".

Публічні службовці, визначені в ч. 5 ст. 8 цього Закону, які мали контакти з особами, включеними до зазначеного Реєстру, або їх представниками, також підлягають під обов’язок декларування.

Контакт в цьому аспекті тлумачиться Законом, як зустріч та розмова (у тому числі онлайн), спілкування за допомогою телефону чи засобів електронного зв’язку будь-якого змісту, крім заходів, передбачених частиною третьою цієї статті.

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page