top of page

Позиція Верховного Суду щодо наслідків незаконного здійснення повідомлення про підозру


25 листопада 2020 року Верховний Суд ухвалив судове рішення у справі № 627/927/19 та визначив, що правовим наслідком повідомлення про підозру особі неуповноваженою на те особою, є не притягнення її до кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законом.


Касаційний кримінальний суд зауважив на тому, що у разі вручення підозри неналежним суб’єктом, особу не можна вважати притягнутою до кримінальної відповідальності та вона не набула статусу підозрюваної в кримінальному провадженні через нездійснення (нереалізації) органом досудового розслідування в кримінальному провадженні етапу (стадії) притягнення до кримінальної відповідальності. Тому, за відсутності належного повідомлення особи про підозру, безґрунтовним і позбавленим правових підстав є складання й самого обвинувального акту, а отже і здійснений на підставі такого обвинувального акту судовий розгляд в цьому проваджені, за наслідками якого ухвалений обвинувальний вирок.


Верховний Суд визнав недопустимими всі докази, зібрані в здійсненому всупереч встановленій у КПК України правовій процедурі досудовому розслідуванні, з порушенням форми і змісту кримінального провадження, скасував судові рішення першої та апеляційної інстанції, та закрив кримінальне провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК, у зв`язку з тим, що не встановлено достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді та вичерпано можливості їх отримати.


Детально з постановою Верховного Суду можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/93171491

Comentários


bottom of page