Щодо деяких підстав визнання висновку експерта недопустимим доказом

14.09.2021 06:09

Верховний Суд висловив правову позицію щодо недопустимості висновку експертизи з огляду на спосіб отримання об’єктів дослідження – «Висновки експертизи є недопустимими доказами, якщо предметом дослідження експертизи були об’єкти, одержані в непроцесуальний спосіб або з грубим порушенням кримінального процесуального законодавства».

Переглядаючи справу № 755/31376/14-к, Касаційний кримінальний суд визначив, що залишив оскаржувані судові рішення без змін, зазначивши наступне.

«Апеляційний суд, дослідивши докази, дійшов висновку про те, що дані протоколів огляду місця події щодо отримання слідів відбитків пальців і рукавичок та висновки експертиз щодо цих відбитків є недопустимими доказами. Встановлено, що виготовлення відбитків слідів папілярних узорів і слідів від рукавичок під час огляду місця події за даними протоколу згідно з вимогами ч. 7 ст. 237 КПК не здійснювалось, такі відбитки на клейкій стрічці не вилучалися.

Отже, висновки експертиз зазначених предметів як такі, що є похідними від недопустимих доказів, також не можна визнавати допустимими доказами".

Детальніше з текстом постанови Верховного Суду у справі №755/31376/14-к можна ознайомитись за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/77654051